Son yazılar

Peynirli ekmek ruloları tarifi

Her seferinde söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim. Ben kahvaltı kültürümüze aşığım :))) Gerçekten kahvaltı gibisi yok sıcak ekmek ve çay yanına da kahvaltılıklar yemede yanında yat. Yine böyle herkesin evde olduğu bir gün farklı kahvaltılık tarifleri ararken karşıma çıkan peynirli ekmek ruloları tarifi çok hoşuma gitti. Ve denemek istedim açıkcası ilk tost ekmeğini kızartırken kenarı açıldı, tekrardan benzeri tariflere bakınca püf noktasını buldum en altta not olarak düştüğüm kenarından kızartmaya başlamak işe yaradı ve sunum olarak çok şık durdu. Ayrıca tost ekmeğinden kalan kenar kısımlarını cips tadında baharat soslu kıtır ekmek tarifinde kullanabilirsin sevgi ve sağlıcakla kalın saygılar

Her seferinde söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim. Ben kahvaltı kültürümüze aşığım :)))
Gerçekten kahvaltı gibisi yok sıcak ekmek ve çay yanına da kahvaltılıklar yemede yanında yat.
Yine böyle herkesin evde olduğu bir gün farklı kahvaltılık tarifleri ararken karşıma çıkan peynirli ekmek ruloları tarifi çok hoşuma gitti.  Ve denemek istedim açıkcası ilk tost ekmeğini kızartırken kenarı açıldı, tekrardan benzeri tariflere bakınca püf noktasını buldum en altta not olarak düştüğüm kenarından kızartmaya başlamak işe yaradı ve sunum olarak çok şık durdu. Ayrıca tost ekmeğinden kalan kenar kısımlarını cips tadında baharat soslu kıtır ekmek tarifinde kullanabilirsin sevgi ve sağlıcakla kalın saygılarHer seferinde söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim. Ben kahvaltı kültürümüze aşığım :))) Gerçekten kahvaltı gibisi yok sıcak ekmek ve çay yanına da kahvaltılıklar yemede yanında yat. Yine böyle herkesin evde olduğu bir gün farklı kahvaltılık tarifleri ararken karşıma çıkan peynirli ekmek ruloları tarifi çok hoşuma gitti. Ve denemek istedim açıkcası ilk tost ekmeğini kızartırken kenarı açıldı, tekrardan benzeri tariflere bakınca püf noktasını buldum en altta not olarak düştüğüm kenarından kızartmaya başlamak işe yaradı ve sunum olarak çok şık durdu. Ayrıca tost ekmeğinden kalan kenar kısımlarını cips tadında baharat soslu kıtır ekmek tarifinde kullanabilirsin sevgi ve sağlıcakla kalın saygılar

farklı kahvaltılık tarfileri

Peynirli tost ekmeği ruloları için malzemeler 

 • 8 adet jumbo boy tost ekmeği
 • Yarım su bardağı süt
 • 1 adet yumurta 
 • Azıcık karabiber
 • Yeteri kadar kaşar peyniri 

Kızartmak için
 • Sıvı yağ


Kaşar peynirli ekmek ruloları yapılışı 

 • Öncelikle tost ekmeklerinin kenarındaki sert kısımlarını bıçak yardımı ile kesin.
 • Merdane yada benim gibi üşengeçler için bardak yardımı ile tost ekmeklerini inceltin. Uç kısmına İnce bir dilim peynir koyup sıkıca rulo şeklinde sarın.
 • Yumurta, kara biber ve sütü bir kapta iyice çırpın.
 • Sıvı yağı tavaya alıp kızdırın. 
 • Ekmek rulolarını önce Yumurtalı karışıma bulayın. Sonrada kızgın yağda arkalı önlü kızartın.  Sıcak olarak yanına pratik acı ezme turşusu ile istediğiniz şekilde peynirli ekmek rulolarını servis yapın. 
Afiyet olsun


Not; peynirli ekmek rulolarının ağzının  açılmaması için önce kapattığınız ( rulonun sonu) yeri kızartın.  Bu şekilde açılmasını önlemiş olursunuz.


Paylaş:

**YOUTUBE KANALIMIZA ÜCRETSİZ ABONE OLABİLİRSİNİZ

 
ÜSTTE ÇIK
Copyright ©Tüm Hakları Saklıdır.izinsiz kullanılamaz. 29.02.2016 Kibarin Mutfagi.